Stylowo i Zdrowo

10 zasad pięknego i zdrowego uśmiechu

  06.04.2019   6

Poprosiłam specjalistkę od pięknego uśmiechu, czyli Higienistkę Stomatologiczną o przygotowanie rad, co zrobić, żeby mieć zdrowy uśmiech. Dowiedz się z tego wpisu co robić, żeby Twoje zęby były zdrowe i piękne, a Twój uśmiech nie schodził z Twojej twarzy.

Wraz z Agnieszką, moją siostrą, która jest higienistką stomatologiczną i być może niedługo będzie Panią profesor 🙂 przygotowałam serię wpisów dotyczących pięknego i zdrowego uśmiech. Kolejne wpisy będą dotyczyły doboru szczoteczki do zębów oraz past do zębów, a jeśli siostra da się namówić na więcej być może przygotujemy wpis o produktach, które najbardziej niszczą nasze zęby!

Dajcie nam feedback w komentarzu, czy ten wpis Wam się przydał i czy chcecie wiedzieć więcej – jak mieć zdrowy uśmiech.

10 zasad pięknego i zdrowego uśmiechu

 1. Dobierz odpowiednią dla swoich potrzeb szczoteczkę do zębów – o tym w kolejnym wpisie!
 2. Używaj pasty z fluorem. Mimo, że możecie się spotkać z opinią, że fluor jest szkodliwy i należy go unikać w pastach, to jednak faktem jest, że działa przeciwpróchniczo.
 3. Myj zęby około 30 minut po jedzeniu, szczególnie po kwaśnych pokarmach. Myjąc zęby od razu po jedzeniu czy piciu wcieramy kwasy w szkliwo.
 4. Szczotkuj zęby przynajmniej dwa razy dziennie po 2 minuty. Wystarczy więc robić to rano po śniadaniu i wieczorem przed snem.
 5. Używaj przynajmniej raz dziennie nici dentystycznych, dzięki temu oczyszczasz przestrzenie międzyzębowe, gdzie włókna szczoteczki nie są w stanie dotrzeć.
 6. Myj zęby techniką „wymiatania” a nie ruchów przypadkowych czy okrężnych!
 7. Wymieniaj szczoteczkę przynajmniej co 3 miesiące i po każdej przebytej infekcji górnych dróg oddechowych lub częściej jeśli wymaga tego zużycie.
 8. Dokładnie czyść język, na języku znajduje się mnóstwo bakterii.
 9. Odwiedzaj stomatologa profilaktycznie przynajmniej raz w roku. Wizyta stomatologiczna i przegląd zębów zrobisz za darmo w każdym gabinecie NFZ.
 10. Uśmiechaj się jak najczęściej!!! Uśmiech dodaje Ci uroku i wyzwala pozytywną energię, którą dzielisz się z otoczeniem.

Więcej o odpowiedniej pielęgnacji ciała znajdziesz w zakładce URODA.

Podziel się:
Komentarze (6):
 1. Cichy Wielbiciel pisze:

  Bardzo wartościowy artykuł i ma Pani piękny uśmiech 😍

 2. Angelika pisze:

  Gdy dowiadujesz sie, ze przez cale zycie robiles to zle.. Nie wiedzialam, ze zeby nie powinno sie myc od razu po posilku 😮 Pozdrawiam 🙂

 3. Ala pisze:

  bardzo dobre rady, ja dam jeszcze taką: zafunduj sobie szczotkę elektryczną, najlepiej soniczną. Ja mam z Aliexpress i sobie chwalę. opisałam na blogu.

 4. Uwalls pisze:

  Przydatny post. W ogóle bardzo ciekawy blog, podoba mi się.

 5. Wojtek pisze:

  Ja jeszcze polecam irygator, całkowicie zastępuje nici dentystyczne i stany zapalne dziąseł 🙂

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram @stylowoizdrowo