23.10.13

Dieta i sport muszą iść w parze


Zdrowy styl życia to nie tylko odżywianie. Oczywiście, na nasze zdrowie najbardziej wpływa to czym się odżywiamy, jednak to nie wszystko.
Odżywianie stawiam na pierwszym miejscu!
Zaraz na drugim jest sport.
W kolejnym poście napiszę co według mnie powinno się znaleźć na 3 miejscu. A co według was powinno się tam znaleźć?


Wracając do sportu, nie ważne jak się ruszasz, ważne żeby każdego dnia lub kilka razy w tygodniu, kiedy masz czas, towarzyszył Ci sport. Nie ma znaczenia czy jeździsz na rowerze, czy spacerujesz z psem, biegasz lub chodzisz na fitness. To, że uprawiasz sport powoduje, że w twoim organizmie wydzielają się endorfiny - hormony szczęścia.
Ja najsilniej to odczuwam po bieganiu, po 6 km biegu, kiedy wracam do domu, zmęczona i spocona. Jestem wtedy szczęśliwa, nie wiem jak to się dzieje, ale sama się do siebie uśmiecham.
Staram się codziennie lub co drugi dzień trochę się poruszać. W sporcie ważne są też dni odpoczynku. Kiedy intensywnie ćwiczymy, ważne jest, żeby zrobić chociaż 1 dzień odpoczynku, potrzebny na regenerację mięśni. Trzeba być ostrożnym, żeby nie przesadzić i nie nabawić się kontuzji.

Dlatego sport jest ważny dla naszego zdrowia?
Przede wszystkim dlatego, że dzięki temu, że się ruszamy, uprawiamy jakiś sport mamy więcej siły, energii i na dłużej zachowujemy siły witalne. Jak już wcześniej pisałam podczas uprawiania sportu wydzielają się endorfiny zwane hormonami szczęści, skutkuje to poprawą naszego nastroju. Na własnej skórze odczułam skutki zmiany trybu życia z siedzącego na bardziej aktywny. Wcześniej miewałam złe nastroje, nic mi się nie chciało, czułam się wiecznie zmęczona i niezadowolona, ale to nie tylko moja opinia. Często czytałam o zbawiennych skutkach uprawiania sportu, przykładowo o poprawie stanu emocjonalnego u osób np. z lekką depresją.
Inną sprawą jest wzrost przemiany materii oraz polepszenie pracy narządów wewnętrznych, a nawet lepsze funkcjonowanie układu odpornościowego.

Dla mnie sport to po prostu frajda. Wybieram takie zestawy ćwiczeń, które sprawiają mi przyjemność, a nie takie które mnie katują na śmierć! Sport to przyjemność. To uczucie po, kiedy sama się do siebie uśmiecham - bezcenne.
Nie jest jednak do końca tak kolorowo. Największym moim problem jest, to żeby się zmusić do ćwiczeń. Czasem brakuje takiego impulsu, żeby wyjść z domu i zrobić coś dobrego dla siebie. Dlatego ważna jest MOTYWACJA!
Moją największą motywacją jest mój chłopak <3
A wy jakie macie sposoby na lenistwo? Dajcie znać w komentarzach.


Dla tych, które chcą zgubić zbędne kilogramy: DIETA TO 70% SUKCESU! Więc traktuj sport jako przyjemność, nie jak ciężki obowiązek. Katując się codziennie możesz nabawić się kontuzji. Ćwicz z głową! Największy prezent dla twojego organizmu to, gdy ćwiczenia sprawiają ci radość. I tego się trzymaj. Postaw na zdrową dietę, bądź cierpliwa i ćwicz tak żeby czerpać z tego jak najwięcej dobra.

Dla tych którym wysiłek nie jest obcy polecam:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz co o tym myślisz!

TOP