Stylowo i Zdrowo

To nie rozmiar XS ma znaczenie

17.05.2018 1
dziewczyna siedzaca na kanapie

Walczymy o szczupłą sylwetkę, płaski brzuch, zgrabne nogi... ale przy tym wszystkim zapominamy o dużo ważniejszych rzeczach. Bo tak naprawdę to nie rozmiar ma znaczenie.
Często tak bardzo zależy nam na szczupłej sylwetce, tak bardzo jesteśmy zaopatrzone w obrazki idealnych kobiet, że totalnie zapominamy o tym co decyduje o naszej atrakcyjności. To nie rozmiar XS! To osobowość, uśmiech, postawa, zadbane włosy i ciało oraz życzliwość powoduje, że jesteśmy atrakcyjne. 

Rozmiar XS nic nie zmieni, jeśli Twoja głowa pełna będzie negatywnej energii, niechęci do siebie i do ludzi. Ale nie jest łatwo zmienić myślenie, kiedy z każdej strony bombardują Cię idealnymi sylwetkami kobiet. Sama wywierasz na siebie presję i często widzisz siebie w krzywym zwierciadle. Jednak kiedy odsuniesz na bok swój wygląd i spojrzysz z boku na swoją postawę będziesz mogła ocenić swoją prawdziwą atrakcyjność - czy jesteś miła, życzliwa i przyjazna dla ludzi? Często to właśnie Twoje zachowanie decyduje o tym, czy jesteś atrakcyjna.

Inną sprawą jest dbanie o siebie i nie chodzi tu o ścisłą dietę, katowanie się na siłowni i spędzanie kilka godzin w łazience każdego dnia przed wyjściem. Nie musisz mieć rozmiaru XS, nie musisz być perfekcyjna, ale dbaj o siebie - o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, o swój wygląd i postawę ciała - przede wszystkim nie garb się! Choćbyś była najpiękniejsza na świecie, to zgarbiona będziesz zdecydowanie mniej atrakcyjna, a jeśli masz z tym problem wykonuj te 3 ćwiczenia na prawidłową postawę ciała.

Co powinnaś zrobić od zaraz, żeby być atrakcyjniejszą:

1. Bądź miła i życzliwa dla ludzi. To się bardzo ceni, a jednak wielu z nas zapomina o tym :(
2. Uśmiechaj się do ludzi. Także do tych spotkanych na ulicy :)
3. Zadbaj o swoje włosy i paznokcie. Włosy to jeden z największych atutów kobiety. Brudne paznokcie, odpryśnięty lakier? Nigdy! Pamiętaj o tym, bo Twoje dłonie i paznokcie mówią o tym czy o siebie dbasz.
4. Rób naturalny make up, po co Ci tona tapety? Nadmiar w tej kwestii jest wyjątkowo szkodliwy. Uważaj z malowaniem brwi - grube i czarne nie są fajne, cienkie jak nitka też nie!
5. Nie garb się, ćwicz postawę swojego ciała. Zgarbiona nie będziesz wyglądała atrakcyjnie. Pierś do przodu i od razu +10 do pewności siebie.
6. Jedz zdrowo - zdrowe ciało to ładny wygląd i dobre samopoczucie.
7. Dobierz odpowiednią garderobę do swojej sylwetki. Nie jestem ekspertką w dziedzinie stylu i ciuszków, ale dobrze wiem w jakich ciuchach wyglądam źle. Są ubrania, które mnie pogrubiają, skracają lub zniekształcają moją sylwetkę. Dobieram ubrania tak, żeby wyglądać szczupło i zgrabnie, zazwyczaj po prostu stawiam na klasykę/basic.

Warto jest dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, bo to decyduje w dużym stopniu o własnym poczuciu atrakcyjności. Warto pielęgnować w sobie wdzięczność i życzliwość, bo to zwiększa atrakcyjność w oczach innych.


Powiedz co o tym sądzisz
1 komentarz
  1. Powiem Ci, że stosuję sie do Twoich wytycznych zaczęłam robić więcej dla siebie i od razu wartość wzrosła :) a i coś jest w tym naturalniejszym makijazu :) U mnie tez kolor a własciwie odcien duzo zmienił :)

    OdpowiedzUsuń

Instagram @stylowoizdrowo