6 sposobów na domowe maseczki

Domowe maseczki potrafią zdziałać cuda i można je przygotować z domowych składników, bez użycia chemii i konserwantów. Dziś zapraszam na gościnny wpis redakcji Viva! Sprawdź, która domowa maseczka będzie dla Ciebie najlepsza.

Chciałabyś zacząć racjonalnie dbać o swoją cerę, ale nie możesz poświęcić zbyt dużo czasu ani pieniędzy na skomplikowane i kosztowne zabiegi w salonie piękności? A może po prostu jesteś typem Zosi-Samosi i nie lubisz, gdy ktoś inny zajmuje się poprawianiem Twej urody? Niezależnie od tego, jakie są Twoje powody, włączenie do swojej pielęgnacji domowych maseczek będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Dzięki własnoręcznie przygotowanym odżywczym mieszankom zyskasz dobrze wypielęgnowaną cerę i zaoszczędzisz pieniądze.

Zagłębiając się w tematykę domowych masek, zdobędziesz również większą wiedzę na temat potrzeb swojej cery. Raz na zawsze pożegnasz się z nietrafionymi wyborami kosmetyków. Warto dodać, że własnoręcznie sporządzone maski są wolne od szkodliwych konserwantów i wypełniaczy. Zawarte w nich substancje aktywne nie są niczym rozwodnione, więc ich skuteczność jest wyjątkowo wysoka. Jakby tego było mało, wykonywane w domowym spa upiększające rytuały, to po prostu doskonały sposób na relaks i zaopiekowanie się sobą. Owocem tego będzie nieskazitelna cera pełna blasku i świetne samopoczucie.

DIY – przepisy na naturalne domowe maseczki

Czujesz się przekonana do praktykowania domowych masek, ale nie wiesz, skąd brać pomysły na ich sprawdzone receptury? Pomogą Ci w tym specjalistyczne książki, Internet oraz nasze propozycje przepisów, dzięki którym Twoja buzia będzie prezentować się wprost zjawiskowo! Te maseczki mają przewagę nad innymi, że w pełni bazują na domowych składnikach, które bez trudu znajdziesz w kuchennej szafce lub lodówce.

Domowa maseczka z natką pietruszki

Odkryj niezwykłe właściwości natki pietruszki, aplikując ją na twarz. To prawdziwe remedium na skórne przebarwienia i prawdziwa witaminowa bomba! By móc cieszyć się nieskazitelnym kolorytem cery, umyj i namocz w ciepłej wodzie pęczek natki pietruszki, którą później drobno posiekasz i rozetrzesz w moździerzu, tworząc „pietruszkowe pesto”. Dodaj do zielonej masy łyżeczkę soku wyciśniętego z cytryny oraz łyżkę naturalnego miodu. Starannie wymieszaj całość i nałóż na buzię. Pozostaw na około 15 minut i dokładnie opłucz twarz letnią wodą.

Uwaga – w miesiącach letnich maska może działać fotouczulająco!

Domowa maseczka z awokado

Awokado słynie z intensywnie nawilżających właściwości, maseczka z tego owocu jest więc świetnym sposobem na poprawienie stanu skóry odwodnionej i zmęczonej. By Twoja buzia znów zalśniła naturalnym pięknem, zaserwuj jej odżywczy specjał z ciemnozielonym owocem w roli głównej. Uważnie rozkrój dojrzałe awokado i rozgnieć połowę jego miąższu na gładką pastę. Przełóż ją do miseczki i dodaj do niej 1 łyżkę miodu. Możesz dodać także odrobinę soku z cytryny. Dokładnie wymieszaj całość i równomiernie rozprowadź mieszankę na oczyszczonej skórze twarzy i szyi. Po około 20 minutach spłucz całość wodą i ciesz się odmłodzonym lookiem swojej cery.

Zobacz wpis redakcji Viva!: Awokado. Lepiej je zjeść czy wykorzystać do pielęgnacji skóry i włosów?

Domowa maseczka z ogórka i cytryny

Trzeba Ci sprawdzonej recepty na maskę, która delikatnie rozjaśni Twoją cerę oraz zapewni jej przyjemne odświeżenie? Nic prostszego – postaw na ponadczasową kombinację ekologicznego zielonego ogórka i cytryny. Obierz i zetrzyj na drobnej tarce ogórka. Następnie ostrożnie odsącz go z nadmiaru wody i wymieszaj ogórkową papkę z kurzym białkiem (nie zapomnij sparzyć jaja przed użyciem białka) i łyżką soku wyciśniętego z cytryny. Nałóż mieszankę na buzię i pozostaw ją przez około 15 minut. Po upływie tego czasu dokładnie obmyj twarz letnią wodą. Twoja cera zaskoczy Cię niespotykaną jędrnością i świetlistym kolorytem.

sposoby na domowe maseczki

Domowa maseczka ze skórki pomarańczy

Soczysta pomarańcza to bez wątpienia jeden z najzdrowszych owoców. Warto kupować organiczne pomarańcze, a po ich spożyciu pozostawić do wysuszenia skórkę, którą później należy starannie rozdrobnić i używać jako pachnącej przyprawy lub upiększającego komponentu domowych masek. Oto przepis na maseczkę, która oczyści i rozświetli skórę twarzy.

Starannie wymieszaj razem 2 łyżeczki drobno zmielonej skórki pomarańczowej, łyżeczkę sody oczyszczonej oraz łyżeczkę naturalnych owsianych płatków. Mieszając, stopniowo dolewaj niewielkie ilości wody, by uzyskać treściwą pastę. Wmasuj ją w skórę twarzy i pozostaw na około 20 minut. Spłucz wodą i bądź dumna z zadbanej buzi.

Maseczka z kawy i mleka

Lubisz zaczynać dzień od aromatycznej kawy z mleczną pianką? Tonizujące działanie kofeiny i odżywcze walory mleka przysłużą się także Twojej buzi. Jeśli znasz już moc modnych kawowych peelingów do ciała. Teraz czas na łagodniejszy preparat, który ożywi i oczyści Twoją cerę. Połącz w miseczce 2 łyżki mielonej kawy oraz odrobinę średnio tłustego mleka. Wymieszaj je razem i nałóż na skórę twarzy delikatnie ją masując. Po upływie około 20 minut starannie zmyj maseczkę przy użyciu letniej wody i masujących ruchów, które stymulują mikrokrążenie i usuwają martwe komórki naskórka.

Maseczka z marchewki

Jeśli szukasz szybkiego i niedrogiego sposobu na regenerację i uatrakcyjnienie kolorytu cery. Warto byś jak najszybciej wypróbowała dziecinnie prostą w przygotowaniu domową maseczkę z marchewki, która odznacza się przecież wysoką zawartością drogocennych witamin i minerałów. Zblenduj razem drobno posiekaną obraną i umytą marchewkę, łyżkę wysokogatunkowej oliwy oraz jedno żółtko. Opcjonalnie możesz dodać nieco mąki ziemniaczanej, która zagęści pastę i złagodzi podrażnienia cery. Powstałą masę aplikuj na skórę twarzy i pozostaw na niej przez około 15-20 minut. Maskę dokładnie zmyj letnią wodą i osusz buzię papierowym ręcznikiem.

Redakcja Viva!

Mam nadzieję, że wypróbujecie zaproponowane przez redakcję Viva! przepisy na domowe maseczki. To świetny pretekst do zrobienia wieczorku SPA ze swoimi koleżankami.

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

9 odpowiedzi

  1. Ostatnio to brakuje mi czasy by nawet gotową maseczkę nałożyć. Nie mniej jednak te maski z ogromną przyjemnością bym wypróbowała. Numerem 1 do wypróbowania jest maseczka z dodatkiem skórki pomarańczy.

  2. Bardzo lubię kupować i testować różne maski, ale czasami nie mamy w domu gotowej maseczki. Myślę, że następnym razem w takiej sytuacji przetestuję maskę z ogórkiem i cytryną, bo te produkty zawsze znajdę w mojej kuchni 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *