Stylowo i Zdrowo

3 niesportowe aplikacje, które przydadzą Ci się na siłowni

  01.04.2017   4

Wydawać by się mogło, że na siłowni sprawdzą się tylko sportowe aplikacje, tymczasem okazuje się, że częściej korzystamy z tych niesportowych i są one nam bardziej przydatne. O jakich aplikacjach piszę? Jak bardzo takie aplikacje mogą poprawić efektywność treningu? I dlatego właśnie te a nie inne? O tym poniżej.

1. Aplikacja muzyczna

W zasadzie miałam napisać o Spotify, że to najlepsza muzyczna aplikacja, ale ostatnio na treningu bardzo mnie rozczarowała, bo w zasadzie bez wersji premium nie da się z niej korzystać. Po zainstalowaniu apki ma się 30 dni wersję premium więc można się przekonać czy warta jest wykupienia. Jeśli nie, zawsze można korzystać z innych darmowych aplikacji, a w ostateczności z YouTuba.
Dobra, energiczna muzyka to najlepsza motywacja podczas treningu, +10 do power’a 🙂 

2. Keep lub One Note – po prostu notatnik

Zawsze na siłowni trenuję z konkretnym planem, a żeby nie nosić ze sobą zeszyciku z treningiem i długopisu w celu uzupełniania swoich max’ów lub ilości wykonanych powtórzeń mam zawsze ze sobą OneNote, w którym mam zakładki przeznaczone na treningi i edytuje je pomiędzy seriami treningu, a przy okazji sprawdzam jakie mam kolejne ćwiczenie i wiem, że o niczym nie zapomnę. Trening mam zawsze przy sobie. Mój chłopak z kolei używa notatnika Keep w tym samym celu 🙂 
Uwierzcie mi rozbudowane aplikacje do treningów się w ogóle nie sprawdzają, wymagają wprowadzania i aktualizowania ogromnej ilości danych, kiedyś próbowałam z takiej jednej korzystać i szybko ją porzuciłam – nie ma na to czasu.

3. Stoper

Przydatny szczególnie jeśli wykonujecie ćwiczenia na czas jak plank lub trening obwodowy. Myślę, że wielu mężczyznom, których spotykam na siłowni przydałby się także w zwykłym treningu do mierzenia przerw między seriami, czasami mam wrażenie że niektórzy na tej siłowni tylko siedzą.

Zobacz też mój wpis: Najlepsze aplikacje na smartphone dla osób na diecie

Podziel się:
Komentarze (4):
  1. ChocoMonster pisze:

    Też korzystałam z Keep'a kiedy trenowałam na siłowni 🙂 Jednak kiedy zmieniłam treningi na dwubój to tak jak wszyscy wróciłam do starego, dobrego notesiku, w którym mam wszystko i mogę od razu sprawdzić sporo wstecz.

    1. Dwubój? Wow, to jest dopiero mocny trening 🙂

  2. Przydatne aplikacje 🙂

  3. Natalie pisze:

    Osobiście nie używam żadnych, nawet telefonu nie zabieram na siłownię bo rozprasza

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram @stylowoizdrowo