Stylowo i Zdrowo

Życiowa harmonia
Harmony

Życiowa harmonia


Wierzę, że trafiłaś/eś na moją stronę w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania o zdrowy styl życia. Chcę uświadomić Cię, że zdrowe życie to nie tylko zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna, ale także zdrowie psychiczne, równowaga pomiędzy obowiązkami a przyjemnościami, spokój ducha, zgoda z samym sobą, minimalizm, ład i porządek.

Czy jest harmonia życiowa?  I jak znaleźć równowagę w życiu, kiedy masz wrażenie, że wszystko jest nie tak jak być powinno? Zacznij zmiany od swoich myśli i poukładania codziennych spraw.

Być może nie zdajesz sobie także sprawy z tego, jak duży wpływ na Twoje zachowanie i samopoczucie ma otoczenie w którym przebywasz. To nadmiar rujnuje Twoją harmonię.

Porządek robi porządek, bałagan tworzy bałagan

Żyjemy w czasach nadmiaru, masowych produkcji i wszechobecnej chemii. Jesteśmy przebodźcowani, ciągle nienasyceni i w wiecznej potrzebie „czegoś”. Otaczamy się plastikiem, zbieramy i gromadzimy mnóstwo niepotrzebnych rzeczy! Czy naprawdę potrzebujesz tych wszystkich rzeczy? Trudno odnaleźć siebie pośród tego całego bałaganu… Stawiaj na jakość nie na ilość. Otaczaj się naturalnymi produktami. Zadbaj o swoje najbliższe otoczenie i oczyść je z nadmiaru niepotrzebnych rzeczy. To pierwszy krok do odnalezienia życiowej harmonii.

Szczęście się mnoży gdy się je dzieli

Naturalne lampy z tykwy od SeszenLight

Nie tylko przedmioty, mogą robić w Twoim życiu bałagan. Często robią to też ludzie z Twojego otoczenia, dlatego otaczaj się tylko tymi, którzy Cię wspierają! W Twoim życiu nie ma miejsca na wampiry energetyczne, odcinaj się o takich ludzi, nie pozwól się wykorzystywać. Dbaj o swoich najbliższych i pielęgnuj zdrowe relacje.

Czy żyjesz w teraźniejszości?

Na szczęście nigdy nie miałam problemu ze skupieniem się na rzeczy, którą w danym momencie robię. Kiedy nad czymś pracuję, skupiam się na tym w 100% i daje całą siebie. Żyję w czasie teraźniejszym, nie wybiegam w daleką przyszłość, nie rozpamiętuje też przeszłości. Lubię wspominać, robię plany, ale żyję tu i teraz. A czy Ty żyjesz tu i teraz? Jak często łapiesz się na tym, że robisz jedno a myślisz o drugim? Ile czasu poświęcasz na czekanie, na kolejny poniedziałek, kolejny miesiąc, kolejny weekend? Ile czasu tracisz na rozpamiętywanie krzywd, złych wydarzeń, niepowodzeń? Czas nauczyć się żyć w teraźniejszości i odnaleźć równowagę życiową.

„Jeśli kiedyś uda ci się trwać w teraźniejszości, staniesz się szczęśliwym człowiekiem. (…) I wtedy twoje życie stanie się świętem, wielkim widowiskiem, ponieważ będzie tą chwilą, którą właśnie żyjesz, żadną inną.”
Paulo Coelho „Alchemik”
Harmonia

Bardzo wiele czynników składa się na życiową harmonię i choć czasami w moim życiu panuje totalny chaos, udaje mi się znaleźć równowagę dzięki ćwiczeniom oddechowym, muzyce, przyjaciołom i rozmowom z samym sobą.

Harmony to tylko jedna z trzech składowych zdrowego życia. Zobacz pozostałe dwie: Healthy i Happy

Instagram @stylowoizdrowo