Stylowo i Zdrowo

Jak być szczęśliwym
Happy

Zacznij od siebie


Jak być szczęśliwym? Każdego dnia dostajesz do wykorzystania 86 400 sekund – od Ciebie zależy, jak je spożytkujesz. Nie trać ich na złe emocje i negatywne myśli. Twoje szczęście zaczyna się w Twojej głowie. Możesz żyć we frustracji patrząc na życie przez pryzmat rzeczy których nie masz lub czerpać radość z życia tu i teraz, skupiając się na tym co dla Ciebie dobre.

Naucz się zatrzymywać miłe chwile, brać głęboki oddech i dalej pędzić przez życie z uśmiechem na twarzy. Panuj nad emocjami i nie pozwól żeby to one Tobą kierowały. Nie trać energii na to, na co wpływu nie masz. Wyznaczać sobie realne cele i realizuj je małymi kroczkami, czerpiąc z tego satysfakcję i energię do dalszej pracy.

Bo życie to ciągła praca i nauka, a Ty zrób wszystko, żeby ten czas był dla Ciebie szczęśliwy.

Tylko szczęście się mnoży gdy się je dzieli

Czym byłaby radość, gdybyśmy nie mogli podzielić się nią z innymi? Dla mnie to ludzie stanowią prawdziwą wartość w życiu – to rodzina, przyjaciele, a także kochane zwierzęta. Dzieląc się radością z innymi, pomnażamy ją. Bo nie ważne gdzie i jak, ale ważne z kim! A jeśli czujesz wewnętrzną pustkę i czegoś Ci brak, być może zaniedbałaś/eś relacje z najbliższymi? A być może zaniedbałeś relacje z samym sobą? Healthy, Happy, Harmony to trzy nierozłączne filary zdrowego życia. Jeśli jeden z nich jest zaniedbany, nie czujesz pełni szczęścia.

Szczęście się mnoży gdy się je dzieli

Na moje szczęście składają się ludzie, drobne radości odkrywane każdego dnia, pasja do blogowania, pisania i fotografii, dobry trening na siłowni, zdrowie moje i moich bliskich, ekscytujące podróże, spełnianie marzeń i wiele innych mniejszych i większych spraw. A co Tobie daje szczęście?

Happy

Hormony szczęścia

Nie jestem Coachem, nie powiem Ci jak masz żyć i nie przekażę Ci uniwersalnych zasad dzięki, którym Twoje życie stanie się piękniejsze, ale mogę zapewnić Cię, że kilkanaście minut dziennie spędzonych aktywnie poprawi Twoje samopoczucie i stan Twojego zdrowia.

Znajdź swoją ulubioną aktywność i traktuj ją jak najlepszą przyjaciółkę, której zwierzasz się z najskrytszych problemów, a endorfiny niech zadbają o całą resztę.

Więcej o aktywności fizycznej

Aktywność fizyczna

Happy to tylko jedna z trzech składowych zdrowego życia. Zobacz pozostałe dwie: Healthy i Harmony.

Instagram @stylowoizdrowo