Stylowo i Zdrowo

Jednodniowy detoks sokowy SportFood Soki

  29.05.2019   4

Przeprowadziłam jednodniowy detoks sokowy z marką Sport Food Soki. I dziś odpowiem na pytania: czy taki detoks ma sens? Czy dieta sokowa jest skuteczna? Czy nie byłam głodna pijąc same soki? Jakie daje efekty zestaw sport food soki? I czy picie tylko soków przez cały dzień jest w ogóle zdrowe?

Słowem wstępu…

Jakie byłoby to proste i fajne gdyby dało się wypić sok i mieć święty spokój, być wiecznie młoda albo jeszcze lepiej – mieć eliksir miłości.

Chociaż z drugiej strony gdyby to było takie proste i łatwo dostępne nikt by tego nie doceniał, bo cenimy głównie to co jest trudno osiągalne i wyjątkowe, często wręcz nie doceniany tego co otrzymaliśmy dobrego od losu.

Co więcej, prawda jest taka, że nie da się wypić jednego soku i mieć święty spokój, być wiecznie młoda czy mieć piękną skórę, ale to na pewno jest pierwszy krok do tego, żeby oczyścić głowę, poprawić wygląd swojego ciała i zadbać o swoją młodość.

Dzięki SportFood Soki zrobiłam sobie jednodniowy super detoks na zdrowych sokach i dziś odpowiem na kilka pytań dotyczących diety sokowej.

Czy detoks sokowy ma sens?

Ktoś powie: Ja odżywiam się zdrowo i nie potrzebuje żadnych detoksów. A ja powiem: Należy regularnie oczyszczać organizm i przynajmniej raz na jakiś czas ( np. raz w miesiącu) odciążyć układ trawienny i pozbyć się złogów z jelit. Bo jelita to nasz drugi mózg i odporność.

Jak oczyścić jelita bez lewatywy? Właśnie poprzez dietę sokową! Taki detoks oczyszcza nie tylko nasz organizm, ale także głowę więc jak najbardziej ma sens i powinien być robiony regularnie, szczególnie po świętach!
Taki detoks to również fajny wstęp przed zmianą diety na zdrowszą.

Czy dieta sokowa jest skuteczna?

To zależy jakich skutków/efektów po takiej diecie oczekujemy! Jeśli oczekujesz, że w przeciągu 1-3 dni schudniesz i zmieścisz swój piękny tyłek w spodnie rozmiar mniejsze to NIE! Kilkudniowa dieta sokowa nie odchudzi Cię. Owszem pomaga pozbyć się złogów zalegających w żołądku i jelitach oraz wody, ale nie pozbędziesz się przez 3 dni tłuszczu. Tłuszczu, który hodowałaś czasem latami!

Dieta sokowa będzie skuteczna jeśli potraktujesz ją jako „nawrócenie”. Najlepiej będzie jeśli potraktujesz taki 1-3 dniowy detoks jako powrót do zdrowego odżywiania lub Twój nowy start.

Jak przebiegał mój detoks sokowy? Czy byłam głodna?

U mnie taki detoks zawsze wiąże się z bólem głowy. Nie umiem wyjaśni dlaczego tak się dzieje… Wszystkie źródła podają, że to po prostu efekt oczyszczania organizmu.
Jeśli chodzi o odczucie głody to detoks jednodniowy nie powinien stanowić wyzwania. Najlepiej jeszcze kilka dni przed detoksem zmniejszyć ilość spożywanych kalorii, wtedy 3 a nawet 7 dniowy detoks będzie łatwiejszy do zniesienia, bo porcje soków są solidne i jest ich 6 dziennie.

Mój detoks przebiegł w zasadzie bezproblemowo (poza bólem głowy) i bez uczucia głodu. Wszystkie soki były pyszne i słodkie. Tłoczone na zimno z owoców, warzyw i ziół, zawierają mnóstwo błonnika, witamin, minerałów i antyoksydantów – Pysznie i zdrowo! Polecam każdemu.

Jakie daje efekty zestaw sport food soki?

Po jednodniowym detoksie nie możesz spodziewać się cudów, ale gwarantuje Ci, że usuniesz z organizmu jakąś część zalegających złogów i wody. W celu lepszego efektu wybierz dietę 3 lub 7 dniową. Detoks oczyszcza nie tylko ciało, ale także głowę. Daje uczucie lekkości, świeżość i odżywienie całego organizmu.

Czy picie tylko soków przez cały dzień jest w ogóle zdrowe?

Świeżowyciskane soki to samo zdrowie jeśli owoce i warzywa, z których powstały są wysokiej jakości i pochodzą od sprawdzonych dostawców. Tak właśnie jest w przypadku soków marki Sport Food Soki.

Daj znać przy próbowałaś już takiego detoksu? A może sama przygotowywałaś sobie soki? Podziel się swoimi efektami w komentarzu poniżej.

Podziel się:
Komentarze (4):
  1. przydałby mi się taki detox, soki mają masę witamina a taka jednodniowa dieta sprawiłaby, że poczułabym się lekko

  2. Magda pisze:

    Konkretnie tego detoksu nie próbowałam jednak jeden mam już za sobą.

  3. Ja preferuję soki własnej produkcji z użyciem wyciskarki 🙂

    1. Ja też uwielbiam, ale nie zawsze mam na to czas.
      Bo taki zestaw to przede wszystkim oszczędność czasu, trudno powiedzieć czy pieniędzy też, trzeba byłoby to przeliczyć 🙂 Chyba, że nie masz wolnoobrotowej wyciskarki, to wliczając koszt jej zakupu, taki detoks sport food to duuuża oszczędność 😀

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram @stylowoizdrowo