Stylowo i Zdrowo

Cześć


Skoro tu jesteś, to znaczy że chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mnie. Zatem bardzo mi miło.Już pewnie wiesz, że mam na imię Renata, ale lubię jak znajomi zwracają się do mnie Rena, więc pisz do mnie Rena 🙂 Będzie mi niezmiernie miło jeśli polubisz mojego Facebook’a lub Instagram’a, gdzie dzielę się zdjęciami i każdego dnia zarażam zdrowym stylem życia.

Od kilku lat prowadzę bloga o zdrowym stylu życia. Nie jest to blog stricte o odchudzaniu, gotowaniu, kosmetykach czy sporcie, tak naprawdę znajdują się tu treści z każdej z tych dziedzin. Dlaczego? Dlatego, że mam holistyczne podejście do zdrowia i wiem, że na pełnię zdrowia składa się każda z tych dziedzin.

O mnie

Jak to wszystko się zaczęło

W dzieciństwie byłam tą, która biegała najwolniej, nie umiała skakać przez kozła, a na zajęciach z rozciągania wolała być „niedysponowana”. Nienawidziłam zup warzywnych. Jedyne warzywa które jadłam to pomidory, ogórki lub sałata (na kanapce). Byłam puszystym pączusiem i lubiłam jeść pączki.
W gimnazjum i liceum, kiedy na w-fie radziłam sobie na tyle dobrze, że brałam udział we wszystkich możliwych zawodach i trenowałam piłkę ręczną moja dieta wołała o pomstę do nieba. Szybkie żarcie i napój energetyczny przed każdym treningiem odbiły się na moim zdrowiu i wyglądzie, nabawiłam się także problemów zdrowotnych. Chodziłam od lekarza do lekarza i nikt właściwie nie wiedział co mi jest.

Dopiero na studiach postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o swoje zdrowie. Początkowo były to tylko zajęcia z fitnessu i drobne zmiany w diecie, z czasem jednak przerodziło się to w chęć nauki o odżywianiu i procesach zachodzących w ludzkim ciele. Nie zatrzymałam się na własnych doświadczeniach i popularno-naukowej literaturze. Ukończyłam trzy kursy z odżywiania i dietetyki:

  • Kurs dietetyki i odchudzania I i II stopnia
  • Kurs dietetyki sportowej i suplementacji
  • Coaching dietetyczny
Stylowo i Zdrowo

Nie jestem fanatyczką zdrowego stylu życia, bo fanatyzm nie jest zdrowy

Mam ogromną świadomość wpływu jedzenia na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego też zdrowe odżywianie stanowi największą część Stylowo i Zdrowo. Staram się wybierać to co najlepsze, czyli pełnowartościowe produkty, warzywa, owoce, zioła i przyprawy, które mają właściwości prozdrowotne. To właśnie takie produkty znajdziesz w moich przepisach. Nie jestem jednak fanatyczną, bo wiem, że w życiu nie chodzi tylko o jedzenie.

Zdrowe odżywianie - warzywa
Rozciąganie
Naturalne kosmetyki

Duży dział na Stylowo i Zdrowo stanowi również aktywność fizyczna – znajdziesz tam plany treningowe, wyzwania, recenzję strojów sportowych, płyt treningowych oraz relacje ze sportowych wydarzeń. Trening pozwala mi zrelaksować się po pracy i jest to nieodłączna część mojego życia. Jeśli masz siedzący tryb pracy, koniecznie zadbaj o codzienną aktywność, żebyś przez długie lata mógł cieszyć się zdrowiem.

Piszę również o pielęgnacji. Kiedyś denerwowało mnie to, że moje ciała reaguje alergią na większość kosmetyków, które nakładałam, szczególnie na twarz. Teraz cieszę się, bo dzięki temu odkryłam naturalna pielęgnację, która przedłuża młody wygląd mojego ciała. W zakładce uroda znajdziesz sposoby na przedłużenie młodości, recenzje naturalnych kosmetyków i porady kosmetyczne.

Instagram @stylowoizdrowo