Stylowo i Zdrowo

POSTĘPY TRENINGOWE ORAZ DIETA

Jesteśmy na półmetku stycznia, jestem ciekawa jak Wasze postanowienia noworoczne i ich realizacja. Ja póki co walczę o każdy dzień, treningi i odpowiednią dietę. Wyzwanie styczniowe w trakcie realizacji. Nie poddaje się i ostro ćwiczę, mimo że za pasem sesja i egzaminy, daję radę. Wszystko jest kwestią dobrej organizacji i odpowiednich priorytetów. Jeśli masz problem z dotarciem do celu i realizacją swoich planów w poście: Nowy Rok – nowe plany, cele, wyzwania – kilka wersów poświęciłam własnie temu tematowi. Zapraszam do lektury, może komuś z Was się przyda.
A teraz parę słów na temat moich postępów w treningach i restrykcyjnej diety.

Chodzę na siłownię od początku stycznia, co drugi dzień. Treningi są dość męczące, ale staram się co jakiś czas zwiększać ciężary. Odkąd zaczęłam systematycznie bywać na siłowni i ćwiczyć na maszynie w mojej głowie powstał nowy cel -> podciągnąć się kilka razy na drążku. Wydaje się być prosty do realizacji, ale prawda jest taka, że nie potrafię podciągnąć się na drążku ani razu, moje ręce są bardzo słabe, bo w rzeczywistości odkąd schudłam nigdy ich nie ćwiczyłam. Takim 100% zrealizowaniem wyzwania styczniowego będzie kilkakrotnie podciągnięcie się na drążku, więc muszę ciężko pracować nad rękami. 
A tymczasem moje dotychczasowe efekty:

1. UDA I POŚLADKI
4 serie
15x Zginanie podudzi leżąc na maszynie 22,5 kg /OBECNIE 30 kg
15x Odwodzenie nóg na maszynie siedząc 40kg /OBECNIE 45 kg
2 serie
12x Przysiad w wykroku lewa noga z przodu  5kg /OBECNIE 10 kg
12x Przysiad w wykroku prawa noga z przodu 5kg /OBECNIE 10 kg
4 serie
15x Przysiady z hantlami  po 5kg /OBECNIE po 5 kg 
10x Wyprosty podudzi na maszynie siedząc 15kg /OBECNIE 25 kg
2. PROSTOWNIKI GRZBIETU + BRZUCH
4 serie
12x martwy ciąg 2,5 kg z hantlami /OBECNIE 5 kg
4x max  Skłony tułowia w przód /OBECNIE 35 kg
3. GRZBIET + KLATKA PIERSIOWA
4 serie
12x Ściąganie drążka do klatki lub za szyje na wyciągu górnym 15kg /OBECNIE 20 kg
12x Wyciskanie na maszynie siedząc, uchwyt środkowy 25kg /OBECNIE 15 kg
DIETA
Wraz z treningami przeszłam na dietę wysokobiałkową, o której pisałam tutaj! Cały czas utrzymuję te same zasady, ze stałymi godzinami bywa różnie, ale zawsze jem co około 3 godziny, mój organizm sam upomina się o jedzonko. Pierwsze dwa tygodnie minęły bez problemów i pokus, powoli jednak zaczynam odczuwać brak cukru w produktach. W zasadzie nie miałam na samym początku takiego założenia, że styczeń będzie miesiącem bez słodyczy, jednak zmotywowana wyzwaniem przez jeden fan-page na facebook’u zdecydowałam się podjąć to wyzwanie.
Daję radę! A Wy? Piszcie w komentarzach o swoich postępach, realizacjach postanowień noworocznych i dodajcie mnie do obserwowanych 😉
A na koniec niezbyt długi prawdziwy filmik motywujący do tego, że watro robić to co się kocha, warto o to walczyć: !KLIK!
Podziel się:
Komentarze (3):
  1. Hehe, na drążku to i ja się nie podciągnę. Niestety…. 🙂 ale pomalutku dasz w końcu radę. Moim celem są pompki męskie:)

  2. a ja nie mam mobilizacji do treningow ;< pocwicze 4-5 raz i potem mi sie nie chce. Ta samo z dieta. trzymab sie przez caly tydzien ale w sobote wyjde gdzies z przyjaciolkai i leca chipsy i piwko ;<

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram @stylowoizdrowo