Waist trainer – czy dzięki temu gorsetowi osiągniesz talię osy?

waist trainer opinie

Przyznam się bez bicia, że bardzo długo zbierałam się do przygotowania tego wpisu dla Was. Gorset Waist trainer mam już od ponad roku i myślę, że to najwyższy czas żeby Wam o nim opowiedzieć! Jak sprawdził się u mnie, jakie są efekty noszenia gorsetu, czy pomaga w osiągnięciu wąskiej tali i najważniejsze czy może mieć jakieś skutki niepożądane.

Waist trainer opinia

Zdecydowałam się na zakup gorsetu, bo mimo że jestem szczupła nie byłam zadowolona ze swojej talii i brzucha. Niestety natura nie obdarzyła mnie talią osy – wręcz przeciwnie. Ponadto mimo szczupłej sylwetki mój brzuch zawsze był jakby wzdęty.

Początkowo gorset nosiłam nie tylko na trening, ale również na co dzień i faktycznie szybko zobaczyłam pierwsze efekty. Mój obwód w tali nie zmniejszył się spektakularnie, ale mimo to gołym okiem widać było różnicę we wcięciu w talii. Poprawił się również wygląd mojego brzucha, nie był on już tak wzdęty!

Obecnie nie noszę gorsetu już tak często, zakładam go max 2 razy w tygodniu do treningów obwodowych lub aerobowych. Trudno mi jednoznacznie określić ile sukcesu mojej talii i w miarę płaskiego brzucha mogę przypisać gorsetowi, a ile (serio) treningom.

To co wiem na pewno to że przed noszeniem gorsetu, mimo intensywnych treningów, planków i ćwiczeń na brzuch, mój brzuch nie był taki jak teraz.

Waist trainer

Dla kogo tak, dla kogo nie

Waist treiner świetnie sprawdzi się na treningach aerobowych, może być także noszony na co dzień.

Gorsetu nie polecałabym do treningów typowo siłowych, gdzie trenujemy plecy, a także brzuch. Zakładając gorset na trening w którym skupiamy się na danych partiach, nie będziemy wykorzystywać tych mięśni na 100%. Gorset delikatnie „odciąża” nasze mięśnie.

Nie powinno stosować się gorsetu zamiast ćwiczeń, czy diety. Cuda się nie zdarzają, także i w tym przypadku! Gorset może być stosowany jako dodatek, nie jako alternatywa.

Czy gorset może być szkodliwy?

Nie, jeśli jest odpowiednio dobrany i stosowany z głową.

Należy wybrać odpowiedni rozmiar, nie za mały! Zbyt mały rozmiar gorsetu może powodować ucisk narządów wewnętrznych, złe samopoczucie, duszności, a także bóle głowy.

Waist trainer odciąża plecy i pomaga utrzymywać prawidłową postawę, ale długotrwałe i codzienne noszenie gorsetu przez osoby nieaktywne fizycznie może powodować „rozleniwienie” mięśni wokół kręgosłupa, co nie jest dobre. To właśnie te mięśnie odpowiadają za Twoją prawidłową postawę ciała i trzymanie wszystkich wnętrzności.

Jakość…

Gorset jest przyjemny w noszeniu – wierzchnia warstwa wykonana jest z rozciągliwego lateksu, a wewnętrzna z miękkiej bawełny. Ja swój gorset prałam w pralce, co może nie było najlepszym rozwiązaniem bo już się trochę zniszczył. Odgięło się też kilka haftek, ale łatwo było je naprawić, przyginając je z powrotem.

Jakość w porównaniu do ceny jest bardzo zadowalająca. A kupiłam go w całkiem przystępnej cenie na aliexpress. Nie wydałabym na taki gorset, pieniędzy które wołają za niego na „oryginalnych” stronach, nie sądzę żeby ich jakość mocno odbiegała od tych z ali.

Poza tym nie da się uniknąć zużycia takiego gorsetu, używając go kilka razy w tygodniu (a nawet codziennie) na treningach, gdzie mocno pracuje Twoje całe ciało, a razem z nim ten właśnie gorset.

efekty noszenia gorsetu

Kup ten gorset jeśli:

  • dużo ćwiczysz, a Twój brzuch i tak wygląda słabo
  • Twój brzuch jest wiecznie wzdęty
  • nie masz dużej nadwagi
  • chcesz tylko doszlifować wygląd swojego brzucha
  • jesteś po ciąży i chcesz żeby brzuch wrócił do normy
  • nie masz w ogóle tali
  • Twoje skośne mięśnie tali są tak rozbudowane, że Twoja talia ginie
  • jesteś zmotywowana i przygotowana na długofalowe noszenie gorsetu

Nie kupuj tego gorsetu jeśli:

  • liczysz, że gorset zdziała cuda
  • liczysz, że od samego chodzenia w gorsecie będziesz miała super talię i brzuch
  • nie masz zamiaru ćwiczyć
  • chcesz używać go jako bielizny korygującej
  • masz bardzo dużą nadwagę
  • jesteś szczupła i Twoja talia jest wąska
  • jesteś zadowolona ze swojego brzucha

Mam nadzieję, że ten wpis rozwiej wszelkie Wasze wątpliwości i odpowie na nurtujące Was pytania dotyczące tego tematu.

Powiązane posty

Jak rozłożyć makro na posiłki?

Rozkład makro w diecie określa, jaki procent całkowitej liczby kalorii pochodzi z każdego z grupy makroskładników, czyli węglowodanów, tłuszczy i białka. Zrównoważone spożycie makroskładników jest

5 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *