Stylowo i Zdrowo

DIY Piñata – niezapomniana zabawa

  06.09.2014   5

Wiem, że mój blog dotyczy zdrowego stylu życia i dzisiejszy post zupełnie się z tym nie łączy. Ale pomyślałam, że podzielę się z Wami pomysłem na świetny prezent, który możecie wykonać sami. Nie tylko urodzinowy, ale nadający się także na inne okazję. W moim przypadku piniata została wykonana na wieczór panieński mojej siortry. Co prawda przygotowanie takiego prezentu wymaga dużo pracy i czasu, ale późniejsza zabawa jest przednia i naprawdę warto.

Piniata to ludowy zwyczaj w krajach latynoskich osadzony w tradycji bożonarodzeniowej. Zabawa polega na strąceniu specjalnie przygotowanej kuli wypełnionej przeważnie słodyczami, których uczestnicy starają się zebrać jak najwięcej. Później piniata stała się zwyczajem urodzinowym meksykańskich dzieci. Obecnie „urodzinowa piniata” zdobyła popularność poza kręgiem kultury latynoskiej i coraz częściej pojawia się na przyjęciach urodzinowych w Europie i Ameryce Północnej.

Pełną instrukcję do wykonania Piniata znajdziecie na: —-> LINK DO PINATA

Przygotowanego Jednorożca możecie powiesić w domu, jeśli macie duży salon. W moim przypadku jednorożec zawisł na drzewie.

Z racji tego, że piniata przygotowana była na wieczór panieński wnętrze Jednorożca wypełnione zostało fantami związanymi z okazją.

W internecie można znaleźć przeróżne pomysły, jednak mam nadzieję, że moje wykonanie piniata przypadło Wam do gustu. Dla mnie jednorożec był najlepszym wyborem, a instrukcja do jego wykonania jest bardzo dokładna i jasna (tu).

Podziel się:
Komentarze (5):
 1. Cudowne! Wspomnienie mojego dzieciństwa 🙂

 2. Robiłam kiedyś, ale w tradycyjnym kształcie! Zabawa była rewelacyjna.

 3. kwasna zelka pisze:

  Piękny ten jednorożec Ci wyszedł 😉 Ja nigdy nie miałam z tym styczności, ale słyszałam, że jest baaardzo zabawnie 😉

 4. Świnka pisze:

  hahaha! Jak oryginalnie! Świetny pomysł! Akurat niedługo się wybieram na panieński więc chyba podrzucę pomysł organizatorkom!

 5. Aleksandra. pisze:

  Urocze ;D Szkoda, że ja takich zdolności nie mam :p

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram @stylowoizdrowo